Yeni Nesil Akıllı Telefonlar Arasında İddialı: iPhone 15 Pro Max'in Kamera Performansı!

by İletmen
3 dakika
Yeni Nesil Akıllı Telefonlar Arasında İddialı: iPhone 15 Pro Max'in Kamera Performansı!

Apple, Eylül ayında tanıtacağı iPhone 15 ailesi için hazırlıklarını tamamladı. iPhone 15 Pro Max modelinin teknik özellikleri sızdırıldı ve cihazın 1 inç kamera sensörü ile geleceği açıklandı. TSMC’nin yeni nesil 3nm teknolojisi üzerine inşa edilen A serisi çiplerle donatılan iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, işlem performansını %10 ila %15 artıracak ve güç tüketimini %35'e kadar azaltacak. Bu işlemciler sadece Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacak.

iPhone 15 Pro Max

İddialı iPhone 15 Pro Max, 1 İnç Kamera Sensörü ve Titanyum Kasa ile Geliyor!

iPhone 15 Pro Max modeli, yuvarlatılmış kenarlara sahip titanyum kasasıyla piyasaya sürülecek. Ayrıca, kamera adası daha büyük hale getirilecek ve daha geniş bir kamera merceği kullanılacak. Sony'nin en son "son teknoloji" görüntü sensörleri iPhone 15 modellerinde kullanılacak ve cihazların ana kamerası 48 Megapiksel olacak.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 serisindeki en önemli yeniliklerden biri, tüm modellerde Type-C girişine sahip olacak olması. Ancak hızlı şarj teknolojisi, yalnızca Apple onaylı kablolar ile kullanılabilecek.

Ayrıca, iPhone 15 serisinde kablosuz şarj kapasitesi de artırılacak. Sızdırılan bilgilere göre, iPhone 15 modelleri, MagSafe teknolojisi sayesinde 25W'a kadar kablosuz şarj hızı sunacak.

iPhone 15 Pro Max

Bunun yanı sıra, iPhone 15 modellerinde ekran teknolojilerinde de bazı yenilikler olacak. OLED ekranların kullanılacağı bilgisi doğrulanırken, Pro modellerinde LTPO teknolojisi ile birlikte 120Hz yenileme hızına sahip ekranların kullanılacağı söyleniyor. Ayrıca, iPhone 15 Pro Max modelinde, ekranın altında bulunan Touch ID sensörü sayesinde parmak izi okuyucu özelliği de sunulacak.

Sonuç olarak, Apple'ın iPhone 15 ailesi, birçok teknolojik yenilik ve geliştirilmiş özelliklerle kullanıcıların beğenisine sunulacak. İddialara göre, eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 modelleri, teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratacak gibi görünüyor.

Benzer Gönderiler

Benzer gönderi bulunamadı.
Flyerim - Guides, Helpers, How-tos, Tips and Tricks