Cybertruck'ın gülünç derecede büyük ön cam sileceği hareket halinde ilk kez görüntülendi

by İletmen
3 dakika
Cybertruck'ın gülünç derecede büyük ön cam sileceği hareket halinde ilk kez görüntülendi

Yeni bir drone videosuyla Cybertruck'ın gülünç derecede büyük ön cam sileceği hareket halinde görüntülendi. Ve biliyor musunuz? Fonksiyonel - ve belki de geliştirilmiş - ancak hala yolcu önündeki camın büyük bir bölümüne ulaşmıyor.

Tesla'nın Teksas Gigafabrikası'nda çekilen ve Electrek tarafından yayınlanan Brad Sloan tarafından çekilen video, Cybertruck'ın bir rüzgar tüneli testine tabi tutulduğunu gösteriyor. Video içerisinde 13:42 bölümünde, kamyonetin tek XL sileceği hareket etmeye başlıyor ve camın tamamına iyi bir erişim maalesef sağlayamıyor. Belki açısı nedeniyle, ancak eski prototipler ile karşılaştırıldığında gelişme var gibi görünüyor.

Cybertruck'ın dev camı, 2019'da tanıtıldığında elektrikli pikapın en dikkat çekici özelliklerinden biriydi. Ancak temiz tutmak hala üzerinde çalışılması gereken bir konu, çünkü orijinal prototip çalışan bir sileceğe sahip değildi:)

Musk, boyutuyla ilgili yorumlara yanıt olarak "Silecek beni en çok endişelendiren şey" dedi. "Kolay bir çözüm yok. Ön gövdede saklanabilen açılabilir bir silecek ideal olurdu, ancak karmaşık."

Bu tasarımın nihai olup olmayacağı net değil. Ancak üretim yaklaştığı için artık nihai olması bekleniyor. Ocak ayında Musk, Cybertruck'ın bu yaz üretimine başlaması ve 2024'te kitlesel üretime geçilmesi beklendiği - üç yıl gecikmeyle - şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Benzer Gönderiler

Benzer gönderi bulunamadı.
Flyerim - Guides, Helpers, How-tos, Tips and Tricks